Aquila di Ancona – vincitrice del Torneo “Un Calcio al Terremoto!”

Aquila di Ancona - vincitrice del Torneo “Un Calcio al Terremoto!”
Aquila di Ancona – vincitrice del Torneo “Un Calcio al Terremoto!”

Aquila di Ancona – vincitrice del Torneo “Un Calcio al Terremoto!”

nel deccenio del terremoto del Aquila

Finisce il primo torneo di calcio a otto! “Un Calcio al Terremoto!”
Competizione interregionale tra le rappresentative Italo-albanese del centro Italia nel segno della solidarietà e della rinascita.
Organizzata dall’associazione culturale “Shqiponja” nel decennale del sisma di L’Aquila.
Torneo “Un Calcio al Terremoto!” - Aquila, 7 prill 2019
Torneo “Un Calcio al Terremoto!” – Aquila, 7 prill 2019
 
Aquila di Ancona - vincitrice del Torneo “Un Calcio al Terremoto!”
Aquila di Ancona – vincitrice del Torneo “Un Calcio al Terremoto!”

La squadra di calcio dell’associazione “Aquila” di Ancona, composta da giocatori di varie nazionalità, hanno vinto la coppa di questo torneo conquistando il 1 Posto. Ringraziamo gli organizzatori Bedri Mahmutaj, e Vito Colonna, i giocatori di tutte le squadre, e le associazioni che ne hanno fatto parte di questo grande evento.

-La miglore squadra, era la vincitrice “Aquila” di Ancona
-Il miglior Portiere era 15-enne Ardit Feriti, della squadra del secondo posto
Partecipanti del Torneo - Aquila 2019
Partecipanti del Torneo – Aquila 2019
La Stampa - scrive sul Torneo
La Stampa – scrive sul Torneo
Urime skuadrës së futbollit “Aquila” e Anconës Presidentit Pali Gjeko, trajnerit të skuadrës Tayep Ferdani, që gjatë gjithë këtyre viteve kanë krijuar, mbajtur e kanë bërë kompetitive një skuadërshumëkomësish (11 kombësi), shfaqjet e së cilës në fushat janë një spektakël i vërtetë jo vetëm futbolli po edhe sjelljeje dhe rezultatesh…!
Ndarja e Trofeve nga Organizatoret4_4363357125406097408_nNdarja e Trofeve nga Organizatoret
Ndarja e Trofeve nga Organizatoret

.

Squadra "Ahqiptaret" e San Benedeto del Trontos
Squadra “Shqiptaret” e San Benedeto del Trontos

.

Le bandiere
Le bandiere

.

Presidenti Pali Gjeko dhe trofeu i fundit i fituar nga Aquila
Presidenti Pali Gjeko dhe trofeu i fundit i fituar nga Aquila

.

Triumfet e Squadres "Aquila" di Ancona
Triumfet e Squadres “Aquila” di Ancona

.

 

About Jozef Radi 25 Articles
Jozef Radi Lindi 16 janar 1957 – lind rastësisht në qytetin e Elbasanit, mbasi të dy prindët e posadalë nga burgu ishin interrnuar në kampin e Kuçit të Kurveleshit… Ishte i vetmi fëmijë i të ashtuquajturit “Kampi i 100 Intelektualëve” Per me teper vizitoni : http://www.radiandradi.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.